
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Number of Pins | 18 |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Interface | Analog |
| Operating Supply Voltage | 12 V |
| Max Supply Voltage | 16.5 V |
| Min Supply Voltage | 7.5 V |
| Number of Channels | 2 |
| Nominal Supply Current | 35 mA |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
